o nasWitamy na naszej stronie. 
Jeśli szukacie Państwo urządzenia dźwigowego lub chcecie zmodernizować już istniejące, jesteście we właściwym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Więcej

Nasza oferta

  1. Urządzenia. Dźwigi elektryczne, dźwigi hydrauliczne. Więcej
  2. Serwis. Montaż, konserwacja. Więcej

kontakt


Komodo

ul. Złotno 41

94-221 Łódź

tel. 530 070 220

tel. 42 307 05 88

Nowoczesne dźwigi osobowe w Polsce

Nowoczesna winda osobowaPrzemysł związany z produkcją dźwigów osobowych to duża i dynamicznie rozwijająca się branża. Zmieniające się przepisy, ale także rozwój technologii, sprawiają, że windy stają się coraz bardziej nowoczesne i bezpieczne. Stale wzrasta również świadomość administratorów i właścicieli budynków w zakresie nowoczesnych rozwiązań i możliwości jakie ze sobą niosą.

Nowoczesne windy osobowe

Nowoczesne windy osobowe to urządzenia projektowane i konstruowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników. Obecnie duży nacisk kładzie się na likwidację barier architektonicznych. Trend ten obserwowany jest również w konstrukcjach wind. Wejście do nowoczesnej windy musi być odpowiednio szerokie, tak aby osoba poruszająca się na wózku nie miała problemu z wygodnym dostaniem się do kabiny.

Ewolucja dźwigów osobowych

Stara winda osobowaHistoria wind, dźwigów i podnośników które znamy dzisiaj, sięga aż II wieku przed naszą erą. Między inny podczas budowy piramid zostały zastosowane proste urządzenia dźwigowe. Zasada ich działania była zbliżona do działania żurawia studziennego. Potwierdzają to liczne przekazy historyczne oraz badania naukowe. 

Ogromnym postępem w konstrukcji urządzeń dźwigowych było wykorzystanie do ich napędu energii uzyskanej w wyniku spadku wody. Według przekazów, pierwsze dźwignice z taką formą napędu stosowano w portach, aby ułatwić załadunek i rozładunek towaru, a także jako podnośnik do bram przy wjazdach do świątyń, zamków i pałaców. Używano ich również jako sprzęty pomocnicze podczas wznoszenia różnego rodzaju budowli, które wymagały nie tylko przetransportowania na dużą wysokość materiałów niezbędnych do budowy, ale także do przewiezienia ludzi, którzy wykonują swoją pracę. Tak właśnie zrodził się pomysł dostosowania prymitywnych wind stricte pod przewóz osób.