o nasWitamy na naszej stronie. 
Jeśli szukacie Państwo urządzenia dźwigowego lub chcecie zmodernizować już istniejące, jesteście we właściwym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Więcej

Nasza oferta

  1. Urządzenia. Dźwigi elektryczne, dźwigi hydrauliczne. Więcej
  2. Serwis. Montaż, konserwacja. Więcej

kontakt


Komodo

ul. Złotno 41

94-221 Łódź

tel. 530 070 220

tel. 42 307 05 88

Instalujemy windy osobowe, windy gastronomiczne, kuchenne, windy towarowe, platformy, parklifty i schody ruchome.

Naszą specjalnością są windy. Posiadamy w ofercie windy z napędem elektrycznym oraz z napędem hydraulicznym. Wykonujemy dźwigi z maszynowniami jak i bez maszynowni.

Dźwigi elektryczne to najczęściej dźwigi z wciągarkami bezreduktorowymi sterowane częstotliwościowo przez falownik. Dźwigi elektryczne to najczęściej windy osobowe i windy kuchenne. Dźwigi hydrauliczne stosujemy przy niskich wysokościach podnoszenie oraz do dużych udźwigów co oznacza że wykorzystują je zazwyczaj windy towarowe lub windy gastronomiczne. Dźwigi elektryczne są ekonomiczniejsze w eksploatacji, nie potrzebują tak dużego zapotrzebowania na moc jak windy hydrauliczne. Często jednak przy dwóch lub trzech przystankach koszty instalacji windy hydraulicznej są tak znacząco korzystniejsze, iż różnicę tą można zniwelować poprzez oszczędność energetyczną dopiero po kilku lub w szczególnych przypadkach nawet kilkudziesięciu latach i to przy dość intensywnej eksploatacji dźwigu.

Współpracujemy z polską firmą Chmielewski-dźwigi. Stosujemy produkty takich producentów jak: Fermator, Cibes, Wittur, BKG, New Lift, Sematic, Arkel, Ziehl-Abegg, Sassi, Leroy Somer i innych.

DŹWIGI ELEKTRYCZNE

  • bez maszynowni

Maszynownia windy znajduje się wewnątrz szybu dźwigowego. W tym rozwiązaniu stosujemy tylko wciągarki bezreduktorowe. Zazwyczaj na najwyższej kondygnacji przy drzwiach szybowych umieszczamy tablicą sterowniczą, która wymaga innej niż na pozostałych kondygnacjach konstrukcji otworu drzwiowego

  • z maszynownią

Występują najczęściej w budynkach już istniejących i w 99% znajdują się nad szybami dźwigowymi. W takim rozwiązaniu stosujemy zarówno wciągarki reduktorowe jak i bezreduktorowe. Zdarza się jednak, że i dziś z przyczyn technicznych wymagane jest zaopatrzenie windy w pomieszczenie maszynowni.

DŹWIGI HYDRAULICZNE 

Często wykorzystujemy zawór proporcjonalny w bloku sterowniczym, który umożliwia podniesienie komfortu jazdy windy i klasy energetycznej windy
  • bez maszynowni

Nazwa wskazuje jakby maszynowni nie było, jednak zazwyczaj w pobliżu szybu jest wymagane miejsce dla tzw szafy prefabrykowanej mieszczącej agregat hydrauliczny i tablicą sterowniczą windy.

  • z maszynownią

Jest to często stosowane rozwiązanie w windach z napędem hydraulicznym. Pomieszczenie musi pomieścić agregat hydrauliczny, aparaturę sterowniczą i zapewnić strefy bezpiecznej pracy konserwatora windy. Maszynownię najczęściej umieszcza się na najniższym przystanku w bezpośrednim sąsiedztwie szybu windowego.


WINDY TOWAROWE

Są to dźwigi stosowane głównie w obiektach przemysłowych o dużych udźwigach. Bywają jednak takie windy towarowe, gdzie różnica w stosunku do windy osobowej polega głównie na wystroju (bortnice, podłoga, sufit …)

WINDY TOWAROWE MAŁE

Są to dźwigi towarowe z napędem elektrycznym zazwyczaj nie przekraczające udźwigu 300kg (europaleta). Windy te nazywane są potocznie „potrawówkami” ze względu na to, iż bardzo często są wykorzystywane do obsługi kuchni (przewóz potraw).

PLATFORMY

Platformy to urządzenia wykonane wg dyrektywy maszynowej i zazwyczaj nie posiadające obudowy w postaci ścian. Towar lub osoba porusza się na platformie podłogowej napędzanej za pomocą mechanizmu śrubowego lub agregatu hydraulicznego z prędkością do 0,15m/s.

WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Są to urządzenia przeznaczone do usuwania barier dla osób niepełnosprawnych. Wśród tych urządzeń spotykamy platformy pionowe, platformy przyschodowe, a także schodołazy, jednak najczęściej stosowanymi i znanymi nam są windy dla niepełnosprawnych.

SCHODY I CHODNIKI RUCHOME

Są to urządzenia przeznaczone do transportu osób głównie w centrach handlowych i wszędzie tam gdzie wymagana jest duża przepustowość w transporcie między kondygnacjami.

PARKLIFTY

To urządzenia stosowane do optymalizacji ilości miejsc parkingowych. Stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, gdyż umożliwiają parkowanie samochodów jeden nad drugim.